طعم دهنده های طبیعی

طعم دهنده ها چی هستند؟ در این مقاله ما منابع مختلف طعم‌ها را بررسی می کنیم و همینطور به بررسی طعم های مصنوعی و طبیعی می پردازیم.

طعم دهنده ها چگونه ساخته می شوند؟

همه چیز بصورت شیمیایی ساخته می شود و طعم دهنده ها هم به همین شکل تولید می شوند. کسی که کارش ایجاد طعم هاست از مواد شیمیایی برای ایجاد یا بازآفرینی طعم‌های آشنا مانند انگور، وانیل و مواد دیگر استفاده می کند.

تفاوت طعم های مصنوعی و طبیعی در چیست ؟

طعم های طبیعی : این طعم دهنده ها با استفاده موادی از منابع طبیعی مانند اسانس و عصاره ها ایجاد می شود که از ادویه ها، میوه ها، سبزیجات، پوست درخت و سایر منابع طبیعی بدست می آید.

طعم های مصنوعی : در طعم دهنده های مصنوعی از منابع شیمیایی به جای منابع طبیعی استفاده می شود.

طعم های طبیعی چگونه ساخته می شوند ؟

با جدا سازی مواد شیمیایی خاص از یک منبع طبیعی، مانند اسانس یا یک میوه خاص، طعم های طبیعی بوجود می آیند. سپس یک محصول طعم دهنده، از ترکیب شیمیایی یک یا چند منبع طبیعی ایجاد می شود. اغلب طعم های طبیعی ترکیبی از مواد طبیعی مختلف هستند.

برای خرید رنگ‌های طبیعی خوراکی آلس پایس کلیک کنید

طعم های مصنوعی چگونه ساخته می شوند ؟

طعم دهنده های مصنوعی

برای ساخت طعم های مصنوعی از ترکیب شیمیایی مواد طبیعی مانند دانه وانیل استفاده می شود، سپس با استفاده از یک یا چند نوع ماده مصنوعی که با ترکیب شمیایی شناخته شده همخوانی دارد، پروفایل های طعمی ایجاد می شود. سپس طعم تکمیل شده در مقادیر مجاز به غذاها و نوشیدنی های ما اضافه می شود.

چرا از طعم های مصنوعی استفاده کنیم ؟

در برخی موارد، طعم های مصنوعی را می توان با هزینه کمتر و با خلوص و قوام طعم بیشتر نسبت به منابع طبیعی ایجاد کرد. این امر به این دلیل رخ می دهد که طعم های طبیعی از منابع طبیعی مشتق می شوند، به این معنی که کیفیت محصول می تواند متفاوت باشد، خلوص محصول می تواند به دلیل مکان و برداشت متفاوت باشد و سایر مواردی که خارج از کنترل انسان هستند می تواند بر دسترس بودن و کیفیت محصولات طبیعی تاثیر بگذارد.

آیا طعم‌های طبیعی و مصنوعی با هم استفاده می شوند ؟

گاهی اوقات یک محصول ممکن است دارای طعم های طبیعی و مصنوعی باشد. یک محصول حتی می تواند شامل طعم دهنده های طبیعی و مصنوعی با همان طعم باشد. برای مثال، یک ماست می تواند از طعم های طبیعی و مصنوعی توت فرنگی برای ارائه طعمی که مصرف کنندگان انتظار دارند باشد.

برای خرید طعم پرتقال آلس پایس کلیک کنید

آیا طعم های طبیعی و مصنوعی بی خطر هستند ؟

اگر به یک ماده خاص حساسیت نداشته باشید، طعم های طبیعی و مصنوعی برای مصرف در سطوح مورد نظر بی خطر هستند. گاهی اوقات محققان اطلاعات جدید را کشف می کنند که وضعیت ایمنی یک ماده را تغییر می دهد. به عنوان مثال، در سال 2018، تحقیقات نشان داد که اگر 6 ماده طعم دهنده مصنوعی مشتق شده، در سطوح بسار بالاتر از حد مورد نظر مصرف شوند، می توانند به حیوانات آزمایشگاهی آسیب برسانند.

طعم های طبیعی و مصنوعی

برای خرید طعم دهنده های طبیعی آلس پایس کلیک کنید

در حالی که این طعم دهنده های مصنوعی هنگامی که در هر تحلیل علمی مورد استفاده قرار می گرفتند آسیبی به سلامت انسان نشان نمی دادند و سازمان غذا و دارو ایالات متحده وضعیت ایمنی این مواد طعم دهنده مصنوعی را تغییر داد و برای استفاده در محصولات مصرفی بلامانع اعلام کرد. با این حال، تا زمانی که طعم ها از منابع طبیعی بجای منابع مصنوعی ایجاد شوند، همچنان طعم های مصنوعی نیز در غذاها موجود هستند.

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.