اگر با طعم ­دهنده های غذا و نوشیدنی آشنایی مختصری داشته باشید، احتمالا می­دانید که این مکمل ­ها به منظور حفظ طعم، ظاهر و کیفیت مواد غذایی به آن­ ها اضافه می­شوند. اما نکته جالب در مورد این طعم ­دهنده ­ها، تنوع محصول و امکان مصرف به روش­ های مختلف است. به طوری که امروزه علاوه بر چاشنی های مایع و مرینیت ­های فوری، شاهد تولید و عرضه نوع دیگری از طعم ­دهنده ­ها هستیم که مصرف کنندگان می­توانند آنها را به شکل پودری نیز به غذاهای خود اضافه کنند.

طعم دهنده پودری چیست؟

آیا تا به حال شده که طعم نهایی خوراکی، علی­رغم استفاده از مواد اولیه با کیفیت و پخت مناسب، رضایت شما را فراهم نکند؟ یا تصور کنید که علاقه­ مند به تهیه نوشیدنی­ هستید، که طعم و عطر مورد نظر شما را فراهم نمی­کند! طبیعتا در چنین مواقعی اول از همه خودتان را مقصر می­دانید و رفته و رفته حس ناامیدی و سرخوردگی، به شما غلبه می­کند. اما باید به شما بگوییم که اصلا جای نگرانی نیست. چرا که این روزها روش ­های زیادی برای طعم ­دار کردن مواد خوراکی وجود دارد. به طور مثال، یکی از این ترفندها که با استفاده از آن شما این امکان را خواهید داشت تا در کوتاه ­ترین زمان طعم و ظاهر مواد غذایی را تغییر دهید، استفاده از طعم ­دهنده­ های خوراکی است. طعم­ های پودری در واقع عضوی از این خانواده محسوب می­شوند که به صورت ترکیباتی ادویه مانند با هدف خوش ­طعم کردن مواد غذایی در وعده ­ها و میان وعده های مختلف به کار می­روند. تنوع طعم­ و دسته بندی طعم­ های پودری باعث شده تا امروزه برای اکثر کیک و شیرنی­ های خانگی بتوان از آن­ها استفاده کرد. در ادامه به معرفی چند مورد از این محصولات می­پردازیم.

انواع طعم های پودری

تنوع مزه موجود در میان طعم ­های پودری به مصرف کنندگان این امکان را می­دهد تا در مناسبت های مختلفی از آن­­ها استفاده کنند. به طور مثال، اگر از غذاها شروع کنیم، چنانچه شما به طعم جذاب کره علاقه­ مند هستید و چربی بالای این ماده غذایی شما را آزار می­دهد، طعم پودری کره با حداقل هزینه و چربی بسیار اندک، می­تواند امکان چشیدن طعم لذیذ کره را در کنار برنج،  کباب، سیب زمینی، انواع اسنک و غذاهای مختلف به شما هدیه ­دهد. محصولی که با نگاهی کوتاه به محتویات آن می­توان متوجه شد که از مواد طبیعی و ارگانیک زیادی در تهیه آن استفاده شده و ­سالم­ ترین جایگزین برای کره طبیعی می­تواند باشد.
همچنین اگر جزء کسانی هستید که علاقه دارید ساعات خالی روز خود را به پخت یکی کیک  یا شیرینی خوشمزه و بی نظیر اختصاص دهید، در دسته­ بندی این طعم ­ها می­توانید گزینه زیادی را برای استفاده پیدا کنید. که اگر بخواهیم در این زمینه به چند مورد اشاره کنیم، میتوان طعم ­های وانیل کلاسیک پودری و کره وانیل پودری را پیشنهاد داد. افزودنی هایی که علاوه بر ترد و لذیذتر کردن خمیر کیک، شیرینی به یادماندنی را به آن اضافه می­کنند.
در کنار این موارد طرفداران شرینی های ایرانی مانند شیرنی نارگیلی شکلاتی، شیرینی مربایی و یا شیرینی شکری می­توانند از طعم ­های پودری توت­ فرنگی ، پرتقال ، موز و وانیل خامه ای به عنوان امضای نهایی دستپخت خود استفاده کنند.

ترکیبات استفاده شده در طعم های پودری

نکته قابل توجه در مورد طعم ­های پودری طرز کاملا ارگانیک تهیه این افزودنی­ های خوراکی است. این مکمل­ های پودری شکل بر خلاف سایر محصولات طعم ­دهنده که از ترکیبات شیمیایی و رنگ ­های غیر­واقعی استفاده می­ کنند، دارای سیب سلامت از وزارت بهداشت بوده و همین مورد برای آسودگی خیال مصرف کنندگان از امنیت غذایی خود کافی است. محتویات استفاده شده در این محصولات در­­واقع به طور کامل از مواد طبیعی انتخاب شده ­اند شده تا علاوه بر ارضای نیاز مصرف ­کننده، هیچ خطری برای سلامتی او نداشته باشد.

نحوه استفاده از طعم های پودری

استفاده از طعم ­های پودری همانند سایر طعم ­دهنده کار مشکلی نبوده و به عبارت بهتر به آسانی چند­بار تکان دادن یک بطری کوچک است. طعم ­­دهنده  های پودری به هیچ طعم و مکمل خاصی برای استفاده نیاز ندارند و به آسانی ، هر نوشیدنی و یا خوراکی­ را طعم­ دار می­کنند. با استفاده از طعم های پودری میتوانید طعم واقعی میوه و وانیل را تجربه کنید و از مصرف آن لذت ببرید.

مزایای استفاده از طعم های پودری

  • کاهش زمان آماده سازی غذا و نوشیدنی
  • تنوع طعم و عطر بر اساس سلیقه افراد 
  • دارای پروانه بهداشت و سیب سلامت
  • طبیعی و فاقد مواد نگه­دارنده
  • صرفه اقتصادی بالا